Iata, cum sa fii in tendinte iarna asta!

0
tinuta-de-iarna-in-tendinte
Share Button

Iti place sa crezi despre tine ca esti o fashionista convinsa, acesta fiind si motivul pentru care petreci ore intregi in fata manechinelor asezate frumos in vitrinele magazinelor. Nu scapi din vedere nimic din ceea ce are legatura cu cerintele actuale in materie de moda. Esti la curent cu trendul, cu pretentiile specialistilor in materie de fashion si intampini fiecare sezon cu „temele” facute.

Totusi, esti chiar atat de sigura ca revistele glossy pe care le rasfoiesti lunar iti dezvaluie toate secretele de care ai nevoie iarna aceasta ca sa fii in trend? Stii, deja, ca e mai greu cu moda cand afara sunt 0 grade insa, sunt cateva elemente care nu trebuie sa lipseasca din garderoba ta sezonul acesta si care te vor face remarcata oriunde vei merge.

Iarna aceasta sunt in topul cerintelor actuale!

Ca sa iti fie mai usor atunci cand mergi la shopping, ai mai jos, cateva piese vestimentare de rezistenta iarna aceasta. Cauta-le prin garderoba ta, iar daca nu le ai deja, mergi cat mai repede prin magazine ca sa te asiguri ca marimile tale sunt, inca, disponibile, asta daca nu vrei sa ti-o ia altcineva inainte.

  • Daca nu ai observat deja, in ultima perioada a avut loc o reinterpretare a rucsacului, considerat, pana nu demult, un element specific tinutelor sport. Acum, rucsacul reprezinta o piesa vestimentara de efect pentru orice tinuta, indiferent ca este vorba de un look elegant sau boho chic. Magazinele sunt extrem de generoase, asa ca, lasa-te inspirata si achizitioneaza-ti un rucsac daca vrei sa te imbraci conform cerintelor actuale. In functie de stilul vestimentar pe care obisnuiesti sa il aborderzi, ai de ales intre rucsacuri din piele neagra, cu ciucuri sau tinte, dar si modele inflorate sau mai simpliste. Este alegerea ta!

cizme-din-piele-naturala

libris.ro
  • In materie de incaltaminte, afla ca, niciodata cizmele din piele, peste genunchi, nu se vor demoda. Indrazneste sa iti achizitionezi o pereche de cizme versatile, pe care sa le poti purta si cu jeansi, dar si in combinatii vestimentare mai deosebite. Pentru piesele vestimentare in care iti doresti sa te simti confortabila, alege Ugg-urile, care se afla in atentia publicului si iarna aceasta.
  • O fashionista, in adevaratul sens al cuvantului, stie, deja ca, anul acesta trebuie sa aiba in garderoba ei un pulover supradimensionat, cu guler pe gat. Pe langa faptul ca este foarte comod si, cel mai important, in tendinte, puloverul reprezinta o piesa vestimentara extrem de versatila. Merge foarte bine cu jeansi cu talie inalta, dar si cu o fusta conica, realizata dintr-un bumbac mai gros. Daca vrei sa iesi in evidenta, accesorizeaza puloverul cu brose supradimensionate care vor oferi un plus de efect considerabil.
  • Inlocuieste fesurile cu palariile elegante, cu boruri largi, extrem de elegante. Chiar daca esti tentata sa alegi o palarie neagra pentru ca, tu consideri ca, este o culoare versatila, care ar merge cu orice, incearca, totusi, sa indraznesti cu o culoare care sa te scoata din anonimat. Iarna aceasta se poarta marsala! Ce-ar fi sa iti cumperi o palarie in aceasta culoare? Sigur te va prinde!
  • Evita accesoriile simple si incearca sa te faci observata indiferent ce porti. O tinuta simpla, la prima vedere, poate fi transformata intr-una de efect, daca stii cum sa o accesorizezi. Astfel, incearca brosele supradimensionate, fularele si salurile tricotate in culori tari, bentitele si centurile late. Daca esti indeajuns de curajoasa, poarta sosete din lana peste dresuri pentru un plus de creativitate. Cu siguranta, vei fi apreciata pentru mixurile interesante pe care le incerci in tinutele tale vestimentare.

accesorii-simple

  • Nu iesi din casa fara ochelarii de soare cu rame mai mari decat purtai de obicei. Incearca o pereche de culoare neagra si, o sa vezi ca, o sa iti fie de folos mai ales atunci cand afara este zapada. Plus ca, pentru o iubitoare a modei, ochelarii de soare sunt indispensabili indiferent de anotimp.
  • Stii, cu siguranta ca, iarna, manusile ocupa un loc fruntas in tinutele pe care le porti. Alege o pereche de manusi din piele, lungi pana la coate. Pe langa faptul ca sunt elegante, iti vor tine si de cald atunci cand vremea inregistreaza temperaturi scazute. Evita manusile din material tricotat. Nu se mai poarta sezonul acesta!

Iata, deci, ce trebuie sa ai in garderoba ta daca vrei sa te imbraci conform cerintelor in materie de fashion. In mod cert, trebuie sa mizezi pe ingeniozitate si creativitate, daca vrei sa fii un model de urmat pentru cei din jurul tau.

It's only fair to share...
Share on Facebook0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterDigg thisPin on Pinterest0Share on Reddit0Share on StumbleUpon0Share on Tumblr0

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.